Kryptowaluty mogą być wykorzystane do zakupu ropy w przyszłości, mówi szef rosyjskiego giganta energetycznego

Kryptowaluty mogą być wykorzystane do zakupu ropy w przyszłości, mówi szef rosyjskiego giganta energetycznego

Według informacji prasowych, podczas przemówienia na Międzynarodowym Forum Ekonomicznym w Sankt Petersburgu, Sechin zasugerował, że Facebook, który wkrótce zostanie wprowadzony na rynek, będzie mógł zostać użyty do zakupu ropy przez baryłkę w przyszłości, chociaż zauważył, że jest kilka niepowodzeń w przestrzeni kryptowaluty, która mogłaby zmusić gigantów energii, takich jak Rosnieft, z dala.

Sechin był cytowany jako powiedzenie (przetłumaczone):

Większa elastyczność często oznacza większą zmienność, a digitalizacja stwarza ryzyko dla zachowania tajemnic handlowych i prowadzi do konieczności tworzenia nowych mechanizmów regulacyjnych, dodatkowych zastrzeżeń. Obecnie firmy technologiczne nie mają wysokiej jakości odpowiedzi na te podstawowe pytania.

To nie jest pierwszy raz, gdy kryptowaluty są powiązane z ropą naftową w Rosji. Wcześniej w tym roku, w ramach CryptoGlobe, były rosyjski minister energetyki Igor Jusufow zaproponował opracowanie kryptowaluty olejowej Dumie Państwowej, w czasie, gdy niższa izba Zgromadzenia Federalnego analizowała przepisy kryptowaluty.

Gdzie indziej rząd Wenezueli uruchomił kryptowalutę z olejem, zwaną Petro , w posunięciu mającym na celu pomoc krajowi w obejściu sankcji międzynarodowych i uzyskaniu dostępu do obcej waluty. Kryptowaluta okazała się kontrowersyjna, a nawet zobaczyła, jak prezydent USA Donald Trump powstrzymuje Amerykanów od inwestowania w nią.

Narodowa firma naftowa Abu Dubai przeprowadziła również pilotażowy test w celu wykorzystania technologii blockchain do śledzenia oleju we współpracy z IBM.

 

 
    tags: 
  • podatek

  • bitcoin

  • kryptowaluty